Prva stvar koju treba da uradite kako se ne bi prevarili i kupili “fuš” parfem je da pre kupovine dobro proverite pakovanje i bočicu!
Međutim, postoji nekoliko znakova koji će vam pomoći da uočite čak i najbolje lažnjake.
Proverite omot
Originalni parfemi obično imaju celofan koji je prilično debeo i besprekorno je savijen tako da može čvrsto da prijanja za kutiju. Ako celofan nije dobro umotan, to je znak falsifikovanog parfema.
Besprekorni šavovi
Ako je ambalaža kutije za parfem zapečaćena na neprivlačan način (šav je neravan ili ima višak lepka), onda parfem nije originalan.
Karton
Prava kutija je napravljena od visokokvalitetnog kartona i dizajnirana je da štiti bocu od oštećenja. Zbog toga se unutar kutije nalazi posebna konstrukcija koja drži bočicu parfema na mestu. Karton treba da bude beo, a ne sivkast.
Etikete i natpisi
Pogledajte zlatni krug. Strelica koja pokazuje na desno uvek treba da bude tamnija od strelice koja pokazuje levo. Kada kupujete parfem, ne ustručavajte se da proverite veb lokaciju proizvođača da biste videli da li se informacije objavljene tamo poklapaju sa onim što je navedeno na pakovanju. Čak i najmanja neusklađenost je znak falsifikata.
Dizajn
Ne zaboravite da pažljivo pregledate bočicu parfema pre nego što je kupite jer postoje lažnjaci koji su jako slični i po izgledu i po mirisu nekim vrhunskim dizajnerskim parfemima.
Boja
Poznati brendovi ne koriste mnogo boja u svojim proizvodima, zbog čega je boja autentičnog parfema obično bleda. Upečatljiva “hemijska” boja tečnosti je znak lažnog parfema.
Poklopac
Poklopac treba da bude savršeno simetričan, osim, naravno, ako nije drugačije dizajnirano u originalnoj kreaciji.
Serijski broj
Serijski broj treba da bude naveden na dnu bočice (ne zalepljen) i broj na bočici treba da odgovara broju na dnu kutije, prenosi Zadovoljna.rs.